- No események scheduled for 2024 január 14.
Top 10 aktuális webes sérülékenység-típusok
Debreceni Egyetem Informatikai Kar Kassai út 26., DebrecenBiztonságos távoli hozzáférési módok
Debreceni Egyetem Informatikai Kar Kassai út 26., Debrecen- No események scheduled for 2024 január 18.
- No események scheduled for 2024 január 19.
- No események scheduled for 2024 január 20.
Week of Esemény
Windows biztonsági beállítások
Windows biztonsági beállítások
A képzés célja, hogy a résztvevők betekintést nyerjenek – az alapvetően demonstrációs jellegű oktatás során - a Windows operációs rendszer aktuális verzióinak életciklusába, a frissítési lehetőségekbe és a különböző verziók közötti különbségekbe. Megismerkednek a frissítés fontosságával, illetve a nem támogatott szoftverek használatának veszélyeivel, illetve az általuk okozott lehetséges károkkal. Képesek lesznek megválasztani a hosszútávú céljaiknak megfelelő szotftverváltozatot és megismernek több, automatikus szoftverfrissítésre kifejlesztett alkalmazást. A képzés részét képezi továbbá az Active Directory alapjainak és kezelésének megismerése is.
Top 10 aktuális webes sérülékenység-típusok
Top 10 aktuális webes sérülékenység-típusok
Célja a résztvevők IT biztonsági ismereteinek fejlesztése, amely a gyakorlatban előforduló webes alkalmazások sérülékenységeire fókuszál. A training során a résztvevők megismerik az OWASP (Open Web Application Security Project) TOP 10 2021-es aktuális sérülékenységi listát. Az érdeklődők betekintést nyernek többek között a nem megfelelő hozzáférés kezelésbe, a leggyakoribb webes kriptográfiai, hitelesítési és frissítési hibákba, illetve a helytelen biztonsági beállításokba.
Biztonságos távoli hozzáférési módok
Biztonságos távoli hozzáférési módok
A képzés célja, hogy a résztvevők betekintést nyerjenek - az alapvetően demonstrációs jellegű oktatás során - a különféle távoli hozzáférést biztosító alkalmazások által nyújtott lehetőségekbe, és elsajátítsák ezen eszközök használatának alapjait, illetve megismerjék az alkalmazások operációs rendszerekhez köthető sajátosságait. Megismerkednek az ezekkel szemben elvárt szokásos biztonsági követelményekkel, illetve képesek lesznek felismerni az alapbeállításokban megjelenő potenciális biztonsági hiányosságokat és korrigálni azokat.