Kriptovaluták – Trendek a szabályozásban és az adózásban itthon és külföldön
ELTE Informatikai Kar, CLC Bogdánfy utca 10a, BudapestStatikus szoftverellenőrzési technikák
BME I Épület (IE.412) Magyar Tudósok Körútja 2., Budapest- No események scheduled for 2024 május 30.
- No események scheduled for 2024 május 31.
- No események scheduled for 2024 június 1.
Week of Esemény
Hálózati határvédelem tűzfalakkal
Hálózati határvédelem tűzfalakkal
A tananyagegység célja, hogy a résztvevők megértsék a tűzfalak célját és jelentőségét a hálózati védelemben. Tűzfalak segítségével a vállalat határain átlépő forgalmakat szűrni lehet, hogy csak a cég számára szükséges forgalmak léphessenek át a határon. A képzés folyamán a résztvevők megértik a tűzfalak működésének alapjait, mikor és miért van rájuk szükség, illetve hogy mire alkalmasak vagy éppen nem alkalmasak.
A digitális identitások jövője
A digitális identitások jövője
A képzés résztvevői ismerjék meg a digitális identitások kezelésének alapfogalmait, kiemelten az önrendelkezésű azonosítókat, melyek megoldást adnak arra, hogyan lehet több szervezet által kibocsátott dokumentumokat/igazolásokat úgy felhasználni digitális szolgáltatásokban, hogy a szervezetek közt ne legyen szükség közvetlen kommunikációra.
Kriptovaluták – Trendek a szabályozásban és az adózásban itthon és külföldön
Kriptovaluták – Trendek a szabályozásban és az adózásban itthon és külföldön
A tanfolyam célja, hogy bemutassa a kriptovaluták és a blokklánc technológia pénzügyi felhasználási eseteinek főbb szempontjait, területeit, megoldásait és a mögöttes technológiákat (mind IT, mind pénzügyi szempontból). A workshop kitér a technológiai háttérre és a főbb kriptovalutákra és digitális pénzekre, valamint azok gazdasági, pénzügyi hatásaira, előnyeire, kockázataira; a pénzügyek digitális átalakulásának kulcsfontosságú technológiáira; valamint a főbb újításokra és potenciális pénzügyi felhasználási esetekre, mint például a non-fungible tokenek (NFT) stb.
Statikus szoftverellenőrzési technikák
Statikus szoftverellenőrzési technikák
A statikus szoftverellenőrzési technikák a szoftver kód minőségét és biztonságát vizsgálják a kód végrehajtása nélkül. A statikus szoftverellenőrzés technikák széles csoportját öleli fel a kódolási szabályoktól kezdve a kód felülvizsgálaton át az automatizált statikus analízis eszközökig. A résztvevők megértik, hogyan lehet különböző csapatok/fejlesztők számára kódolási szabványokat adni, és hogyan javítható a kód minősége statikus elemzési módszerekkel és eszközökkel. A tananyagegység a Java nyelvet használja példának.