- No események scheduled for 2024 április 22.
Honnan és hogyan szerezzünk tőkét üzleti céljaink megvalósításához?
ELTE Informatikai Kar, CLC Bogdánfy utca 10a, BudapestKriptográfia a gyakorlatban
Debreceni Egyetem Informatikai Kar Kassai út 26., DebrecenDigitális transzformáció a marketingben
Zala Megyei Vállalkozásfejlesztési Alapítvány Köztársaság útja 17., ZalaegerszegBiztonságos távoli hozzáférési módok
Debreceni Egyetem Informatikai Kar Kassai út 26., Debrecen- No események scheduled for 2024 április 26.
- No események scheduled for 2024 április 27.
Week of Esemény
Tűzfalbeállítások és alapelveik
Tűzfalbeállítások és alapelveik
A képzés célja, hogy a résztvevők megismerjék - az alapvetően demonstrációs jellegű oktatás során - a tűzfalakat érintő alapvető biztonsági kockázatokat, illetve megtanulják hatékonyan alkalmazni a tűzfalakhoz kapcsolódó tipikus konfigurációs beállításokat. Képessé válnak a tűzfalakhoz kapcsolódó egyszerű és kibővített naplófájlok értelmezésére, szűrők segítségével történő elemzésére és ezek segítségével a lehetséges támadások felismerésére. Megismerik az open-source pfSense tűzfal telepítését, illetve a webguin keresztül történő üzemeltetését.
Honnan és hogyan szerezzünk tőkét üzleti céljaink megvalósításához?
Honnan és hogyan szerezzünk tőkét üzleti céljaink megvalósításához?
A kurzus szemelvényezi a különböző finanszírozási formákat a bankhiteltől a pályázati forrásokon és közösségi finanszírozáson át a kockázati tőkebevonásig, az utóbbira koncentrálva az idő jelentős részében. A kockázati tőke logikájának bemutatása után a tőkebevonás folyamatával és sajátosságaival is megismerteti a résztvevőket, illetve a kockázati tőkésekkel való megegyezést formába öntő ún. „term sheet”-ek legfontosabb elemeivel, és praktikus tanácsokat ad a tőkebevonáshoz való felkészüléshez.
Interaktív Workshop: Üzletfejlesztés, Kibervédelem és Online Marketing a KKV-k számára
Interaktív Workshop: Üzletfejlesztés, Kibervédelem és Online Marketing a KKV-k számára
Ideje: 2024.04.24., 10:00 - 16:00 Helyszín: Hotel Európa Fit - Hévíz, Hévíz Jókai út 3. 8380 Interaktív workshop eseményünkön a vállalkozások fejlesztésének kulcsfontosságú területeire fókuszálunk. Program: Üzletfejlesztés gyakorlati területei: Szakértőink bemutatják a sikeres üzleti növekedés alapjait és konkrét gyakorlati tippeket kínálnak a hatékony üzleti stratégiák kidolgozásához és végrehajtásához. Kibervédelmi alapok megteremtése: A kibertérben való biztonság […]
Webes alkalmazások biztonsága
Webes alkalmazások biztonsága
A tananyagegység célja, hogy a résztvevők megismerjék és megértsék a webes technológiákra épülő alkalmazásokra leselkedő leggyakoribb támadásokat, valamint a tipikus fejlesztés során felmerülő hibákat, amik veszélybe sodorhatják a készülő rendszer biztonságát.
Kriptográfia a gyakorlatban
Kriptográfia a gyakorlatban
A képzés célja, hogy a résztvevők megismerkedjenek az informatikai biztonság három alapfogalmával: bizalmasság, sértetlenség és rendelkezésre állás (CIA triad) és ezen elvárások biztosítására alkalmazott algoritmusok jellemzőivel. Ismertetésre kerülnek a szimmetrikus és aszimmetrikus titkosítások tulajdonságai, különbségek, gyakorlati alkalmazásuk. Az érdeklődők megismerik a digitális aláírások folyamatának lépéseit, kitérve a nyilvános és titkos kulcsok szerepére, valamint gyakorlati megvalósulásra. A képzés során az érdeklődők betekintést nyernek nyilvános kulcsok kezelésében kiemelt szerepet játszó Nyilvános Kulcs Infrastruktúra működésére, felépítésére.
Digitális transzformáció a marketingben
Digitális transzformáció a marketingben
A tréning elősegíti a résztvevők jelenlegi marketingtevékenységének digitális átalakulását.
A tréning résztvevője képes lesz a következőkre:
Kritikai gondolkodás keretében értékelni a jelenlegi marketingtevékenységét a digitális átalakulás szempontjából.
Konkrét stratégiák tervezésére.
Meghatározni a marketingtevékenységek magasabb szintre emelésének optimális módszereit a komplex problémamegoldási kompetencia fejlesztésével.
Kiberbiztonsági incidensek kezelése
Kiberbiztonsági incidensek kezelése
A tananyagegység áttekintést ad a kiberbiztonsági incidenskezelés főbb kihívásairól, módszereiről, és az incidenskezelés folyamatáról. A képzés célja, hogy a résztvevők megismerjék és elsajátítsák az incidenskezelés alapjait, folyamatát, vezetés-szervezési részleteit, az incidenskezelés fontosságát, működését, eredményét; értelmezni tudják az incidenskezelés előtt, közben és a végén elkészült anyagok tartalmát a műszaki-technikai részletek teljes értelmezée nélkül; és megértsék a szakszavakat használó általános leírásokat, szerződéseket, dokumentumokat.
Biztonságos távoli hozzáférési módok
Biztonságos távoli hozzáférési módok
A képzés célja, hogy a résztvevők betekintést nyerjenek - az alapvetően demonstrációs jellegű oktatás során - a különféle távoli hozzáférést biztosító alkalmazások által nyújtott lehetőségekbe, és elsajátítsák ezen eszközök használatának alapjait, illetve megismerjék az alkalmazások operációs rendszerekhez köthető sajátosságait. Megismerkednek az ezekkel szemben elvárt szokásos biztonsági követelményekkel, illetve képesek lesznek felismerni az alapbeállításokban megjelenő potenciális biztonsági hiányosságokat és korrigálni azokat.
Mesterséges Intelligencia az oktatásban
Mesterséges Intelligencia az oktatásban
Megismerni a Mesterséges Intelligencia oktatási alkalmazásait. Mire lehet használni az MI-t oktatás és tanulás során.